KC7050Y75.0000P30EZU
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 75.0000MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
KC7050Y75.0000P30EZU PDF
Type Description
Series:KC7050Y-P30EZU
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:75 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)