ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMLPV-27.000MHZ-EJ-E-T PDF
Type Description
Series:ASTMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)