ASTMHTE-27.000MHZ-AC-E
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTE-27.000MHZ-AC-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)