AX5MAF1-164.0625T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
OSC XO 164.0625MHZ 3.3V CML
Catalog
Oscillators
DataSheet
AX5MAF1-164.0625T PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX5
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:164.0625 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):85mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)