ASGTX-C-80.000MHZ-1-T2
Description
XTAL OSC VCTCXO 80.0000MHZ LVCMO
DataSheet
ASGTX-C-80.000MHZ-1-T2 PDF
Type:VCTCXO
Frequency:80 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability:±1ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.088" (2.24mm)