501JCA10M0000BAGR
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
OSC CMEMS 10.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
501JCA10M0000BAGR PDF
Type Description
Series:Si501
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:CMEMS®
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)