XLL725240.000000X
Description
XTAL OSC XO 240.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
XLL725240.000000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-LC72
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:240 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):44mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)