AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-C
Description
XTAL OSC VCTCXO 26.0000MHZ LVCMO
DataSheet
AST3TQ53-V-26.000MHZ-2-C PDF
Type Description
Series:*
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:26 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)