AOCJY3B-38.880MHZ-F
Description
XTAL OSC VCOCXO 38.8800MHZ CMOS
DataSheet
AOCJY3B-38.880MHZ-F PDF
Type Description
Series:AOCJY3
Type:VCOCXO
Frequency:38.88 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:12V
Frequency Stability:±30ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.750", 19.05mm), 5 Leads
Size / Dimension:1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)