AX5MBF1-725.0000C
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
OSC XO 725MHZ 2.5V CML
Catalog
Oscillators
DataSheet
AX5MBF1-725.0000C PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX5
Package:Strip
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:725 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):85mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)