ASTMHTE-19.200MHZ-ZC-E
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTE-19.200MHZ-ZC-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)