ASTMHTV-50.000MHZ-ZJ-E
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMHTV-50.000MHZ-ZJ-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)