AST3TQ53-T-40.000MHZ-5-SW-T5
Description
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ SNWV
DataSheet
AST3TQ53-T-40.000MHZ-5-SW-T5 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:40 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.205" L x 0.134" W (5.20mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)