ASA2-33.000MHZ-L-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASA2-33.000MHZ-L-T PDF
Type Description
Series:ASA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:33 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)