XLL735065.536000I
Description
XTAL OSC XO 65.5360MHZ LVDS SMD
DataSheet
XLL735065.536000I PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-LC73
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:65.536 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)