SXO53L3D271-250.000M
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SXO53L3D271-250.000M PDF
Type Description
Series:SXO53L
Type:XO (Standard)
Frequency:250 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)