XLP735162.250000X
Description
XTAL OSC XO 162.2500MHZ LVPECL
DataSheet
XLP735162.250000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-PC73
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:162.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):120mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)