SVC53C3B48A2-100.000M
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ CMOS
DataSheet
SVC53C3B48A2-100.000M PDF
Type:VCXO
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):±150ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)