AK7PAF1-125.0000
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 3.3V LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
AK7PAF1-125.0000 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AK7
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)