AOCJY-38.880MHZ-F-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 38.8800MHZ SNWV
DataSheet
AOCJY-38.880MHZ-F-SW PDF
Type Description
Series:AOCJY
Type:VCOCXO
Frequency:38.88 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±30ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 75°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead, 5 Leads
Size / Dimension:1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)