TG-5035CG-17N 26.0000M3
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
TG-5035CG-17N 26.0000M3 PDF
Type Description
Series:TG-5035CG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:26 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:-
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±2ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)