DSC1121AI2-125.0037
Description
MEMS OSC XO 125.0037MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1121AI2-125.0037 PDF
Type Description
Series:DSC1121
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:125.0037 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:AEC-Q100
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)