SIT3821AI-2C3-33EE51.200000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT3821AI-2C3-33EE51.200000Y PDF
Type Description
Series:SiT3821
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:51.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):±45ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)