DSC1103DE1-148.5000T
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
DataSheet
DSC1103DE1-148.5000T PDF
Type Description
Series:DSC1103
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:148.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)