501HCA27M0000DAGR
Description
OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
501HCA27M0000DAGR PDF
Type:CMEMS®
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.9mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)