XLH536194.304000I
Description
XTAL OSC XO 194.3040MHZ HCMOS
DataSheet
XLH536194.304000I PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC53
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:194.304 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)