K50-HC1CSE33.333
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
DataSheet
K50-HC1CSE33.333 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.333 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)