SVC53C3D27B2-10.000M
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SVC53C3D27B2-10.000M PDF
Type Description
Series:SVC53C
Package:Tape & Reel (TR)Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCXO
Frequency:10 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±100ppm
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)