501JAA40M0000DAFR
Description
OSC CMEMS 40.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
501JAA40M0000DAFR PDF
Type Description
Series:Si501
Package:Tape & Reel (TR)
Type:CMEMS®
Frequency:40 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.9mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)