HG-2150CA 37.0560M-BXC
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 37.0560MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
HG-2150CA 37.0560M-BXC PDF
Type Description
Series:HG-2150CA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:37.056 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)