AX7MBF4-148.5000C
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CML SMD
DataSheet
AX7MBF4-148.5000C PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AX7
Package:Strip
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:148.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CML
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):68mA
Package / Case:8-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)