DSC1033BI2-048.4610T
Description
MEMS OSC XO 48.4610MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1033BI2-048.4610T PDF
Type Description
Series:DSC1033, PureSilicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:48.461 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4mA (Typ)
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)