ASTMLPA-18-24.000MHZ-EJ-E-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMLPA-18-24.000MHZ-EJ-E-T3 PDF
Type Description
Series:ASTMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):5.6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)