ASTMHTA-50.000MHZ-XC-E-T3
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTA-50.000MHZ-XC-E-T3 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)