SG-51P 24.5760MC
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 24.5760MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-51P 24.5760MC PDF
Type Description
Series:SG-51
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size)
Size / Dimension:0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)