ASTX-H12-19.680MHZ-T
Description
XTAL OSC TCXO 19.6800MHZ HCMOS
DataSheet
ASTX-H12-19.680MHZ-T PDF
Type Description
Series:ASTX-H12
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:19.68 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.8mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)