AST3TQ-T-20.000MHZ-50-C-T2
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
AST3TQ-T-20.000MHZ-50-C-T2 PDF
Type Description
Series:AST3TQ-50
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:20 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)