ASTMHTA-100.000MHZ-AK-E-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMHTA-100.000MHZ-AK-E-T PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:100 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)