AK5PAF1-148.5000T2
Description
XTAL OSC XO 148.5MHZ 3.3V LVPECL
DataSheet
AK5PAF1-148.5000T2 PDF
Type Description
Series:ClearClock™ AK5
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:148.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):50mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)