ASTMHTFL-48.000MHZ-AK-E-T
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTFL-48.000MHZ-AK-E-T PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±30ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)