CMX309FLC11.2896MT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 11.2896MHZ CMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
CMX309FLC11.2896MT PDF
Type Description
Series:CMX-309
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:11.2896 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):23mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.547" L x 0.341" W (13.90mm x 8.65mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)