XLH335001.024000X
Description
XTAL OSC XO 1.0240MHZ HCMOS SMD
DataSheet
XLH335001.024000X PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC33
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:1.024 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)