AOCJY2A-12.800MHZ-SW
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCOCXO 12.8000MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
AOCJY2A-12.800MHZ-SW PDF
Type Description
Series:AOCJY2
Package:Tray
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCOCXO
Frequency:12.8 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±5ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.600", 15.24mm), 5 Leads
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):0.453" (11.50mm)