ASM-18.432MHZ-ET
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 18.4320MHZ HCMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASM-18.432MHZ-ET PDF
Type Description
Series:ASM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:18.432 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)