AOCJY4A-12.800MHZ-SW
Description
XTAL OSC VCOCXO 12.8000MHZ SNWV
DataSheet
AOCJY4A-12.800MHZ-SW PDF
Type Description
Series:AOCJY4
Type:VCOCXO
Frequency:12.8 MHz
Function:-
Output:Sine Wave
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±2ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:6-DIP (0.701", 17.80mm), 5 Leads
Size / Dimension:1.421" L x 1.071" W (36.10mm x 27.20mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)