ASTMHTV-106.250MHZ-XR-E
Description
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVCMOS
DataSheet
ASTMHTV-106.250MHZ-XR-E PDF
Type Description
Series:ASTMHT
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:106.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)