ABDFTCXO-10.000MHZ-E-2-T5
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ABDFTCXO-10.000MHZ-E-2-T5 PDF
Type Description
Series:ABDFTCXO
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±280ppb
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:14-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)