ASGTX-C-13.000MHZ-2-T2
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
XTAL OSC VCTCXO 13.0000MHZ LVCMO
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASGTX-C-13.000MHZ-2-T2 PDF
Type Description
Series:ASGTX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:VCTCXO
Frequency:13 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Frequency Stability:±2ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):45mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.088" (2.24mm)