K50-HC0CSE32.000
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
K50-HC0CSE32.000 PDF
Type Description
Series:K50-HC, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:32 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)