C3292-75.000
Manufacturer
Crystek Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
C3292-75.000 PDF
Type Description
Series:C3292
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:75 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):60mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)